Parki w Madrycie

Parki w Madrycie

Retiro Park, Madrid

Retiro Park, Madrid

Madryt to jedna z największych światowych stolic z wszechobecnymi parkami, w których skład wchodzą:

Park Retiro to naprawdę zachwycające miejsce, z olbrzymimi bulwarami otoczonymi drzewami, jak i małymi krzyżującymi się ścieżkami. Można tam odkryć wiele uroczych fontann, jeziorek, ogródków piwnych i zabytkowych struktur, takich jak Palacio de Cristal (zbudowany z metalu i szkła). To bardzo przyjemny sposób na poznanie miasta, odetchnięcie świeżym powietrzem i odpoczynek, wśród śpiewu ptaków.

Casa de Campo, w przeciwieństwie do Palacio Real, zwykł być królewskim obszarem do polowań, a dziś stanowi największy park wewnątrz miasta w Europie. Jest on olbrzymi, idealnie nadaje się do jazdy na rowerze i wspinaczki, gdy masz dużo czasu. Aby zapewnić sobie niesamowite widoki i uwolnić się choć na chwilę od metra, możesz wziąć wyciąg z Parque del Oeste do Casa de Campo, którego koszt to 4 euro w obie strony.

Parque del Oeste to kolejny uroczy park oferujący wspaniałe widoki na Pałac Królewski, Katedrę Almudena i okolice Casa de Campo. Najstarszy budynek w Madrycie, Świątynia Debod (200 p.n.e.), wybudowana tu w roku 1972 jako podarunek od Egiptu. To bardzo romantyczne miejsce, gdzie można podziwiać piękny zachód słońca.

Madryt Rio Park, Madrid

Madryt Rio Park, Madrid

Juan Carlos I to interesujący park, pełen artystycznych instalacji, ciekawych roślin w szklarniach oraz świetny do uprawiania różnych sportów. Można tu wypożyczyć darmowy rower i odkryć każdy zakątek tego 220-hektarowego parku, włącznie z polem golfowym.

Madrid Rio to 16-kilometrowy park położony wzdłuż rzeki Manzanares. Idealny na jazdę na rowerze, jogging czy zwykły spacer. Tuż obok znajduje się Matadero – stara rzeźnia, dziś ekscytujące miejsce dla koncertów, wystaw i występów wszelkiego typu.

El Capricho to jeszcze jeden na liście pięknych madryckich parków (choć mało znany), łączący francuski, angielski i włoski styl klasycznego ogrodnictwa z uroczymi małymi jeziorkami i strukturami dekoracyjnymi. To doskonałe miejsce, by obejrzeć architekturę różnych miejsc i kultur złączonych w jedną.