Transport w Madrycie

Transport w Madrycie

Transport w Madrycie: Twoje pierwsze chwile

Najprawdobodobniej natkniesz się na madryckie Lotnisko Barajas, o dość imponującej drewnianej konstrukcji. Jeśli masz ze sobą pokaźną ilość bagażu, weź metro do miasta – jest tylko jedna linia metra z lotniska bezpośrednio do centrum Madrytu. Lepiej od razu kupić bilet 10-przejazdowy za 12,50 € (w porównaniu do płacenia 1,50 € za każdą pojedynczą podróż jest to bardziej korzystne), inaczej będziesz musiał kupić dodatkowy bilet na i z lotnisko. Jeśli zostaniesz w Madrycie na dłuższy okres, najlepiej będzie od razu zaopatrzyć się w bilet 30-dniowy (nazywany abono) za 52€ lub 33€ jeśli masz poniżej 23 lat. Możesz kupić abono w ciemnoczerwonych sklepikach o nazwie estanco, z łatwością znajdziesz w całym mieście. Sa to niewielkie sklepiki, przedające głównie tabakę, znaczki, bilety na metro i na loterię. W tym celu potrzebne Ci będzie zdjęcie paszportowe.

Metro zamyka się o godzinie 2 rano. Między 2 a 6 możesz korzystać z autobusów (na tym samym bilecie) lub z taksówki. Taksówki w Madrycie mają rozsądne ceny, jednak mogą pobrać dość duże opłaty w przypadku podróży z lub na lotnisko (często między 30 a 40 euro).

Wielki Via metro stop, Madrid

Wielki Via metro stop, Madrid

Madryt posiada również dobrze rozbudowaną sieć autobusów, szczególnie użyteczną gdy nie możesz dostać się do celu za pomocą metra. Pojedynczy bilet autobusowy będze Cię kosztował ok. €1.50, istnieje także możliwość zakupienia biletów tygodniowych, miesięcznych lub rocznych. Łatwo można złapać autobus nocny, ponieważ kursują one w 20 różnych kierunkch, choć przygotuj się na konieczność odczekania na przystanku autobusowym nawet do 30 minut.

Co dalej

Jeśli wcześniej poprosiłeś nas o zorganizowanie dla Ciebie zakwaterowania, udaj się bezpośrednio pod odany przez nas adres, zostaw swoje bagaże i zacznij poznawać Madryt. Możesz rozpocząć spacerem po mieście, wybraniem się na tapas i drinka w okolicy, co ułatwi Ci zaklimatyzowanie się. Jeśli zamierzasz sam zorganizować swoje zakwaterowanie tuż po przyjeździe do Madrytu, polecamy ulokować się w domu studenckim lub hostelu do czasu znalezienia miejsca na stałe. Rynek nieruchomości w Madrycie jest dość ubogi w pokoje z pełnym umeblowaniem, dlatego, żebyś nie musiał przeżywać dodatkowego stresu związanego z trudnościami mieszkaniowymi, oferujemy wzięcie na siebie sprawy Twojego zakwaterowania. Współpracuemy z wieloma właścicielami posiadającymi mieszkania godne uwagi.